Poszukiwani pracownicy we Wrocławiu

Wrocław jako jedno z największych i najlepiej rozwiniętych miast w Polsce oferuje swoim mieszkańcom stosunkowo dużo ofert zatrudnienia w wielu różnych branżach (w zależności od odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia zawodowego kandydatów). Mimo wciąż niestabilnej sytuacji na polskim rynku pracy, we Wrocławiu ciągle powstają miejsca dla nowych pracowników w różnym przedziale wiekowym. W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej Euro 2012 wakatów ma być jeszcze więcej. Szacuje się, że w tym czasie zatrudnienie w mieście będzie rosło głównie w gastronomii i hotelarstwie (w związku z szeroką ofertą hoteli we Wrocławiu).

We Wrocławiu podobnie jak i w innych polskich miastach pracy można szukać na wiele różnych sposobów. W opinii wielu mieszkańców miasta czas poszukiwania zatrudnienia w stolicy Dolnego Śląska wynosi około trzech miesięcy – co nie jest oczywiście żadną regułą. Wszystko zależy tutaj od intensywności samych poszukiwań, wytrwałości, zaangażowania, indywidualnych predyspozycji do wykonywania danego zawodu oraz tego co najważniejsze przy szukaniu zatrudnienia, czyli szczęścia. Praca we Wrocławiu najczęściej poszukiwana jest poprzez tutejszy Urząd Pracy, ogłoszenia zamieszczane w internecie lub prasie, a także poprzez bezpośredni kontakt z potencjalnym pracodawcą lub dzięki tzw. „znajomościom”.

Szczególnie w ostatnich latach również we Wrocławiu niezwykle popularne stało się poszukiwanie zatrudnienia poprzez profesjonalne agencje pośrednictwa pracy oraz pracy tymczasowej. Każdy bezrobotny może udać się do siedziby takiej firmy, złożyć swoje dokumenty aplikacyjne, a także porozmawiać o rodzaju i warunkach zatrudnienia z konsultantem. Z reguły agencje pośrednictwa pracy posiadają mnóstwo ofert zarówno małych, średnich jak i dużych przedsiębiorstw z Wrocławia i okolic, dzięki czemu większość osób pozostających bez pracy może liczyć za jej zdobycie – chociażby w charakterze pracownika sezonowego.

Z ostatnich danych szacunkowych wynika, że wskaźnik bezrobocia we Wrocławiu wyniósł około 6%, co na tle innych polskich miast daje całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę światowy kryzys gospodarczy…